5 tipov, ako ochrániť svoju kožu a svoje nohy pred zimou

Tiež máte pocit, že táto zima bude poriadne dlhá?

My vám prezradíme, ako ju zvládnuť čo najlepšie.


Táto zima udrela skutočne vo svojej plnej kráse a zdá sa, že len tak skoro sa jej nezbavíme. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa pred ňou ochrániť. Pomôžte si týmito našimi 5 tipmi.

 

#1 Zabráňte vysušovaniu

 

Nezabudnite svoju pokožku dostatočne hydratovať, aby nebola vysušená. Vaša koža môže byť v zime nepríjemne napnutá, výber správnych ochranných krémov je preto priam nevyhnutnosťou. Niekoľko hodín pred odchodom do zimy sa neodporúčajú ani príliš horúca sprcha či horúci kúpeľ. Nezabudnite tiež na kvalitné, hydratačné sprchové gély. 

 

#2 Nohy v teple

 

V zime je mimoriadne dôležité dbať na výber takých ponožiek a topánok, ktoré udržia vaše nohy v teple a v suchu. Ak by ste tak nespravili, riskujete nepríjemné nachladnutie, ktorému sa dá kvalitnou obuvou veľmi jednoducho predísť. 

 

#3 Doprajte svojim chodidlám starostlivosť

 

Počas zimných mesiacov je vhodné dopriať svojim chodidlám extra zvláčňujúce krémy, vďaka ktorým predídete bolestivému popraskaniu pokožky. 

 

#4 Nezabúdajte na teplé rukavice

 

Takisto sa vám v zime nadmerne vysušujú ruky? Aj toto je spôsobené nízkou teplotou a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Ak chcete predísť pocitu napnutej a nadmerne vysušenej pokožky, určite nezabúdajte na kvalitné rukavice. 

 

#5 Základom je čiapka

 

A nakoniec samozrejme nesmieme zabudnúť ani na čiapku. Vedeli ste, že najväčšie množstvo tepla uniká práve cez hlavu? Teplá čiapka by preto mala byť základom, na ktorý nesmiete zabudnúť. 

Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre