Extrémne vysoké opätky? Vďaka týmto tipom vás prestanú strašiť!


vysoke topanky

Kráčať v päť centimetrových lodičkách nie je vlastne žiadna veda, najmä v prípade, že pred vami stojí dvanásť centimetrová výzva. Ako zvládnuť chôdzu aj v tých najvyšších opätkoch?

Jasné, neodolali ste. Sotva ste si v ich v obchode nasunuli na jednu nohu, už ste bežali rovno k pokladni. Tie topánky sú vážne krásne, sú však neskutočne vysoké a vy teraz premýšľate, ako si v nich nevykĺbiť členok. Tieto rady vám pomôžu:

Skontrolujte, či vám sedí veľkosť

Najmä pri topánkach, ktoré by boli riskantné aj v prípade, že by vám ich ktosi urobil na mieru, treba dbať na správnu veľkosť. Samozrejme, tento krok by ste mali vyriešiť ešte pred kúpou. Ak sa vám však stalo, že lodičky začali tlačiť až neskôr, môžete ich mierne rozšíriť pomocou hrubých ponožiek. Dopomôže aj fén – horúci vzduch dokáže materiál efektívne roztiahnuť. Pri tejto technike však dávajte dobrý pozor na to, aby ste topánku nepoškodili.
Naopak, ak pri rovnom státí vidíte medzeru medzi svojou pätou a topánkou, lodičky sú veľké. V tomto prípade môže pomôcť vložka, pri najhoršom kúsok vaty vloženej do špičky topánky.

Investujte do silikónových vložiek

Možno vás otravuje, ako sa vám predavačka snaží zakaždým predať tieto zbytočnosti, keď už ponáhľate z obchodu preč. Skôr než ich odsúdite, vyskúšajte ich. Silikónové vložky pomáhajú udržať chodidlo na mieste a zabraňujú otlakom. Pri veľmi vysokých opätkoch sa vám určite zídu.

Noste ich najskôr doma

Je to skutočne iba o zvyku. Topánky budete musieť nosiť niekoľko dní pred tým, než sa v nich ukážete na verejnosti. Ideálne je, ak ich otestujete na viacerých povrchoch – šmykľavej plávajúcej podlahe, chlpatom koberci, linoleu... Vybehnite aj pred dom a vyskúšajte si aspoň trasu od dverí k autu. Rovnako venujte čas kráčaniu hore a dolu po schodoch.

Sledujte sa v zrkadle

Najlepšia možnosť, ako napraviť svoje chyby a nestrápniť sa medzi ľuďmi. Ak nemáte k dispozícii zrkadlo, môžete sa natočiť na mobil – ideálne z viacerých uhlov, zhodnotiť svoje slabé stránky a popracovať na nich. Pamätajte: menšie kroky, päta – špička, vystretý chrbát... Určite to poznáte.

Berte so sebou niečo na prezutie

Ak sa už rozhodnete, že topánky ukážete svetu, vezmite si niečo na prezutie. V klube si nikto nevšimne, že po polnoci zmeníte črievičky. Nie je predsa nič horšie, ako spiatočná cesta na boso. Tiež myslite na šoférovanie, ktoré sa v extrémnych opätkoch stáva priam superschopnosťou. Stavte na istotu a berte so sebou pohodlné baleríny, nech už idete kamkoľvek.

 

[vysoke topanocky yy]
Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre