Ako si vybrať hodinky? Toto je 5 otázok, ktoré by ste si mali položiť pred ich kúpou

Ako si vybrať nové hodinky?

Ani zďaleka to nemusí byť také jednoduché, ako sa môže zdať.


ako vybrat hodinky _mojoutfit

Pomôcť vám však môže, ak si ešte pred ich samotnou kúpou položite 5 nasledovných otázok. Odpovede na ne vám pomôžu utvrdiť sa v tom, aký typ hodiniek by bol pre vás ten najlepší.

Chcem hodinky na každodenné nosenie alebo na nejaké špeciálne príležitosti?

V prvom rade samozrejme záleží na tom, či chcete hodinky nosiť na nejaké významné udalosti, na pracovné stretnutia, bežne do práce, vo voľnom čase či napríklad na turistiku. Tomu následne prispôsobte svoj výber. Tak napríklad, hodinky na obchodných stretnutiach by vás mali reprezentovať a oplatí sa do nich investovať viac, hodinky na turistiku by zas mali mať viacero špeciálnych funkcií a určite by mali disponovať GPS. 

Aký je môj rozpočet? 

Ceny hodiniek sa samozrejme pohybujú v rôznych cenových hladinách. Tak, ako je možné kúpiť si hodinky už napríklad aj za 10 eur, rovnako tak je možné kúpiť si ich za desiatky tisíc eur. Preto si vopred premyslite, akú sumu si na ich kúpu chcete vyčleniť. Vo väčšine prípadov samozrejme platí, že vyššia cena je aj zárukou vyššej kvality, teda kvalitného prevedenia, ktoré sa neopotrebí, bezporuchovej funkčnosti a kvalitného strojčeka či mechanizmu, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť. 

Uprednostňujete klasické alebo smart hodinky?

Klasické hodinky budú vždy nadčasové a určite sú elegantnejšou voľbou. Naopak, ak hľadáte hodinky, ktoré budú nadupané funkciami a nevadí vám ich športovejší vzhľad, tou pravou voľbou pre vás budú smart hodinky.

Aký materiál remienka preferujem?

Aj pri voľbe remienka budete mať na výber viacero možností, medzi ktorými sa budete musieť rozhodnúť. Pri spomínaných smart hodinkách sa najčastejšie stretávame s gumenými remienkami, avšak dostupné sú už aj vymeniteľné varianty z kože či z látky. Podobné materiály si môžete vybrať aj pri klasických hodinkách a je len na vás, či to bude kožený, látkový alebo kovový remienok. Je však pravdou, že kožený remienok sa môže častým nosením opotrebiť, zatiaľčo kovové remienky nie sú vhodné pre ľudí s alergiami na kov. Všetko preto zvážte ešte pred samotnou kúpou hodiniek.

Aké funkcie by mojím hodinkám nemali chýbať?

V neposlednom rade je samozrejme dôležité zvážiť aj to, čo od svojich hodiniek očakávate. Niektorí ľudia napríklad uprednostňujú budík, zatiaľčo iní sa v tomto spoliehajú už výhradne na svoj smartfón. Zvážte tiež, či potrebujete, aby boli hodinky vodeodolné či vodotesné alebo či by vám pomohli funkcie ako napríklad stopky, výškomer, chronometer, zobrazovanie svetových časov, tachymeter, krokomer alebo mnohé ďalšie.

Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre