Silná žena: Ako sa oblieka? Vkusne a sebavedomo


obliekanie_ako_sebavedoma_zena_mo

Niekedy jednoducho chcete, aby vás ľudia brali vážne. Ako im dať najavo, že vy ste tu šéf?


Vďaka správnemu výberu oblečenia môžete jednoducho zmeniť dojem, ktorý z vás ľudia majú. Túžite pôsobiť mocne a sebavedomo? Chystáte sa na dôležité rokovanie? Alebo skrátka chcete vyraziť do ulíc s tým, že na vás nikto nemá?


1. Majte svoj typický look
Pre mnohé z nás, ktoré pravidelne striedajú roztrhané rifle a kvetinkové šaty, bude tento bod najťažší. Mať svoj vlastný, typický look o vás ale okoliu veľa napovie. Ak sa budete za každých okolností držať košele a puzdrovej sukne, voliť podobnú farebnú škálu a podobné materiály, budete skrátka pôsobiť, že viete, kto ste. Striedať štýl každý deň je síce zábava, no ak budú ľudia vedieť, čo môžu od vášho outfitu očakávať, budete vyzerať vyrovnane a dôveryhodne.

2. Starajte sa o svoje telo
Hygiena by mala byť samozrejmosťou. Pred odchodom z domu sa osprchujte, postarajte sa o svoje vlasy, naneste si kultivovaný make-up a obľúbený parfum. Môžete mať na sebe tie najlepšie šaty, no ak budete vyzerať ako po sobotnej opici, svet nedobijete. Starajte sa o svoj zovňajšok, aby ste sa samy cítili dobre.

3. Voľte tmavšie farby
Psychológia farieb hovorí jasne. Tmavé farby, predovšetkým čierna, bordová a tmavo modrá, v ľuďoch vyvoláva pocit, že ste na vysokom postavení. Samozrejme, nemusíte chodiť denno-denne ako na pohreb, no na tú dôležitú schôdzku radšej vyberte tmavší outfit. Dôležitý je aj kontrast, k čiernemu looku môžete zvoliť červené lodičky alebo iný farebný doplnok.

4. Nezabúdajte na doplnky
Ideálnym spoločníkom pri výbere „smart“ outfitu je silný doplnok. Môžete siahnuť po výraznom náhrdelníku alebo náušniciach, ktoré budú pôsobiť honosne. Vďaka tomu ukážete svoj osobný vkus a štýl aj napriek predpísanému dresscodu.

5. Vyhnite sa vzorom
Ak prezentujete svoje návrhy a myšlienky zasadačke plnej ľudí, zvoľte oblečenie bez vzoru. Chaotické potlače na látkach odpútajú pozornosť od toho, čo hovoríte a je možné, že vás nikto nebude brať ta vážne, ako by ste chceli. Aj v bežných dňoch by potlač mala byť vkusná, najlepšie na kvalitnej látke v strihu, ktorý dokonale padne vašej postave. Neskočte po každom trende.


Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre