Toto je 7 najčastejších chýb, ktoré robíme pri starostlivosti o svoje zuby

Možno vás prekvapí, že niektorých z nich sa dopúšťate aj vy.

Ak sa im vyhnete, váš chrup sa vám istotne poďakuje.


Väčšina ľudí sa pri domácej dentálnej hygiene dopúšťa rovnakých chýb. Ak sa v niektorých z nich nájdete aj vy, nezúfajte - stále je čas napraviť ich. My vám poradíme, ako na to.

 

 

#1 Zanedbávanie ústnej hygieny

Chyba č. 1 vás pravdepodobne neprekvapí, ide o zanedbávanie ústnej hygieny. Určite sa jej nedopustite a na ústnu hygienu si vyhraďte vždy dostatok času, inak vás môžu potrápiť zubné kazy, zápaly, zápach z úst či iné nepríjemnosti. 

#2 Čistenie v zubov v nesprávny čas

Aj tejto chyby sa nevedomky dopúšťajú mnohí. Zuby totižto nie je vhodné čistiť ani tesne pred jedlom a ani tesne po ňom. Čistenie zubov dočasne zjemňuje zubnú sklovinu, a tak by mohla byť napadnutá rôznymi kyselinami či zložkami, ktoré ju poškodzujú. Tie obsahujú napríklad džúsy, víno ale i ovocie. 

#3 Zle zvolené pomôcky

Výber zubnej kefky, dentálnej nite, medzizubnej kefky, zubnej pasty či ústnej vody - vôbec to nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Dôkladne si o danom produkte preštudujte všetky jeho vlastnosti a odporúčania. Ideálne spravíte, ak sa poradíte so svojím zubárom alebo iným odborníkom na túto problematiku. 

#4 Nesprávna technika čistenia

V tomto prípade ide o jednu z najčastejších chýb. Mnohí ľudia stále nevedia, ako si vlastne zuby čistiť správne a tak ich dentálna hygiena nie je taká dôkladná, akou by mala byť. Na internete nájdete množstvo videopostupov, ako si zuby čistiť správne, prípadne vám opäť určite poradí aj váš zubár. 

#5 Nadmerne silný tlak

Tlak, ktorý vyvíjame zubnou kefkou na naše zuby i ďasná, by mal byť jemný, v žiadnom prípade nie prisilný. V opačnom prípade by ste si mohli privodiť bolestivé zranenie alebo obnaženie krčkov zubov či zuboviny. 

#6 Nesprávna životospráva

Radi si doprajete kávu, víno či cigarety? Ak áno, nemôžete sa čudovať, že vaše zuby nie sú perleťovo biele, ani keď investujete do tých najdrahších bieliacich prípravkov. V tomto prípade by vám mohlo pomôcť pieskovanie zubov a následné obmedzenie týchto “nerestí”. 

#7 Zanedbávanie návštev zubára

Návšteva zubára či zubného hygienika - ako často ich absolvujete? Ak sa im vyslovene vyhýbate, dopúšťate sa chyby, ktorú vám vaše zuby zrátajú. Dentálny hygienik dokáže predĺžiť životnosť vašich zubov a celkovo zlepšiť ich zdravie, zatiaľčo zubár dokáže odhaliť zubný kaz už v jeho počiatočnom štádiu, čím si ušetríte nielen množstvo starostí a bolestí, ale v neposlednom rade i peňazí. 

 
Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre