So zimou prišiel aj čas na výmenu parfumu. Aké sú najvhodnejšie vône pre toto ročné obdobie?

Počas zimy by sme nemali používať rovnakú vôňu ako v lete.

Ako si však vybrať tú “pravú” zimnú?


Poradíme vám. V zásade to však nie je nič náročné, stačí vám ovládať niekoľko základných odporúčaní. Aká by teda mala byť vôňa, ktorú používame v zime?

 

Nebojte sa výraznejších vôní

 

Zatiaľčo v lete ostáva naša pokožka, na ktorú sme si naniesli parfum, odokrytá, v zime to tak nie je. Počas tohto ročného obdobia si na seba obliekame najviac vrstiev, preto sa môže stať, že ak si vôňu nanesiete napríklad na krk, následne ju prekryjete šálom či rolákom. Preto sa nebojte výraznejších vôní — nemajte obavy, vrstvy oblečenia ju ešte dosť stlmia. 

 

Odložte ovocné vône

 

Svieže kvetinové a citrusové sú krásne, ale hodia sa vyslovene na horúce dni. V zime si doprajte ťažšie vône — ideálne sladké, korenisté či drevité, ktoré budú mať silu “zahriať” vás aj počas tých najmrazivejších dní. 

 

Experimentujte s ovocnými vôňami

 

Ovocné vône sú skvelé preto, že sa hodia ako na leto, tak i na zimu. Rozdiel je v tom, s čím sú v danej vôni skombinované. Ovocie použité v zimných parfumoch by malo vytvárať ťažšiu vôňu, čo dosiahnete kombináciou s kvetinovými alebo korenistými tónmi. 

 

Nalaďte sa svojím parfumom na Vianoce

 

Samozrejme tým nemyslíme, aby ste voňali ako perník alebo varené víno, no isté vône bežne používané v parfumoch k Vianociam jednoducho neodmysliteľne patria. Ide o vône ako napríklad škorica, čokoláda či vanilka. Určite s nimi nespravíte krok vedľa — príjemne vás naladia na Vianoce, no používať ich môžete počas celej zimy. 

Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre