Dokážete si vybrať správny hrebeň? Poradíme vám, ako na to

Niekomu by sa mohlo zdať, že výber hrebeňa je viac-menej banálnou záležitosťou.

My však vieme, že to tak nie je.


spravny_hreben_mojoutfit

Vlasy by mali byť korunou krásy každej ženy. Ak chcete, aby to tak naozaj bolo, je nevyhnutné venovať im naozaj prvotriednu starostlivosť, ktorej súčasťou je aj výber správneho hrebeňa. Ten by vaše vlasy nemal pri rozčesávaní poškodzovať - práve naopak, vlasy by po česaní mali byť hebké a upravené.

Ako však na to? Poradíme vám, čo všetko pri kúpe nového hrebeňa zvážiť.

Výber podľa typu vlasov

Máte kratšie alebo dlhé vlasy? Ak ste hrdou nositeľkou tých kratších, mali by ste siahnuť po kefe s umelohmotnými štetinkami, ktoré vôbec nemusia byť dlhé. Výhodou takýchto hrebeňov je to, že vám pokožku na hlave aj príjemne prekrvia a podporia tak rast vašich vlasov. 

Ak sa, naopak, môžete popýšiť dlhšími vlasmi, siahnite po kefe s hustejšími štetinkami, ktoré budú dlhšie. Celková plocha hrebeňa by tiež mala byť väčšia.

Výber podľa stylingu

Záleží však aj na tom, aký účes si chcete vykúzliť. Ak napríklad svojim vlasom chcete dodať objem, siahnite po tupírovacom hrebeni, ktorý nikdy nesklame. Pri umývaní vlasov po tupírovaní ich však nezabudnite dôkladne ošetriť, nakoľko táto metóda vlasy dosť poškodzuje. 

Objem po celej dĺžke, nielen pri korienkoch, si zas vykúzlite pomocou veľkej, guľatej kefy. Dostupných je samozrejme viacero variant, no za najšetrnejšie k vlasom považujeme tie s prírodnými štetinkami. 

Typ vlasov

Sú vaše vlasy jemné a redšie, alebo krásne husté? Majiteľky jemných vlasov mávajú často problémy s elektrizovaním vlasov, čomu však ľahko predídete kúpou hrebeňa s hustými, prírodnými štetinkami. Ak si pri česaní navyše predkloníte hlavu, vlasy prevzdušníte a dodáte im extra objem. 

Ak máte hustejšie vlasy, zaobstarajte si plochú kefu, ktorá vlasy nielen uhladí, ale dodá im aj krásny lesk. Pozor si však dajte na česanie mokrých vlasov, mohli by ste si ich veľmi ľahko poškodiť.

Ako česať mokré vlasy?

Česanie mokrých vlasov je samostatnou kategóriou a túto otázku si kladie viacero žien. Ako teda mokré vlasy česať tak, aby ste ich nepoškodili? Odpoveďou na túto otázku sú špeciálne hrebene, ktorý boli vyvinuté práve na česanie mokrých vlasov. 

Tieto hrebene presne kopírujú tvar hlavy, čím poskytujú pokožke príjemnú masáž. Zároveň však vlasy dôkladne, no tiež veľmi šetrne rozčešú a vy sa tak nemusíte báť, že česaním svoje mokré vlasy poškodíte. 

Tajomstvo týchto hrebeňov spočíva v ohybných štetinkách, ktoré si poradia aj s tými najviac zauzlenými mokrými vlasmi a to bez toho, že by ste pocítili čo i len najmenšiu bolesť. 

Vynikajúce je však to, že tieto hrebene môžete používať každý jeden deň, a to nielen na mokré, ale aj na suché vlasy. Pri pravidelnom používaní už za krátky čas spozorujete, že vaše vlasy sú poddanejšie, lesklejšie a celkovo pôsobia oveľa zdravším dojmom. 

Týchto skvelých pomocníkov si môžete zakúpiť napríklad aj tu:

 
Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre