Ako sa ochrániť pred slnkom? Pomôže vám týchto 7 tipov

Aj keď školáci môžu mať pocit, že leto sa o chvíľu končí, stále nás čaká ešte zopár horúcich dní.

Ako sa teda pred slnkom spoľahlivo ochrániť?


ochrana pred slnkom

Do konca prázdnin síce ostávajú už len 2 týždne, no mnohých ľudí dovolenka ešte len čaká. Do rôznych exotických krajín je predsa najlepšie vycestovať práve v septembri či v októbri, kedy už horúčavy na týchto miestach nie sú až také neznesiteľné. 

Nech už sa budete slniť kdekoľvek, nezabúdajte na týchto 7 tipov, ktoré vám pomôžu účinne sa ochrániť pred slnkom. 

#1 Bude to už znieť ako x-krát omieľané klišé, no skutočne nepodceňujete výber, kúpu a používanie kvalitných opaľovacích prostriedkov. Dajte si pozor, aby vás ochránili pred UVA i UVB žiarením a dbajte na dostatočne vysoký ochranný faktor. Verte, že investícia do naozaj kvalitného prípravku sa vám oplatí. Predídete tak nielen bolestivému spáleniu, ale zamedzíte aj predčasnému starnutiu pokožky či riziku vzniku rakoviny kože. 

#2 Pri nanášaní opaľovacieho krému nezabúdajte na to, že je potrebné naniesť ho úplne na celé telo - teda aj pod plavky a na miesta ako hánky, uši, krk a podobne.  

#3 Naneste si na pokožku dostatočné množstvo prípravku. V prípade, že ním budete priveľmi “šetriť”, môžete jeho účinok znížiť až na polovicu. 

#4 Ochranný prípravok si naneste približne 20 minút predtým, než sa vystavíte slnečnému žiareniu. Minimálne takýto čas je potrebný na to, aby sa prípravok vsiakol do pokožky. Ideálnu ochranu si zabezpečíte vtedy, ak si prípravok opäť nanesiete po každom kontakte s vodou - a to aj v prípade, ak je vodeodolný. 

#5 Nech použijete akokoľvek silný opaľovací prostriedok, najsilnejšiemu priamemu slnku, ktoré je medzi 11-tou až 15-tou hodinou, sa snažte vyhýbať v čo najvyššej možnej miere. 

#6 Pred dovolenkou sa snažte vo zvýšenej miere konzumovať potraviny bohaté na karotény a karotenoidy. Nájdete ich predovšetkým v oranžovej, červenej a žltej zelenine či ovocí.

#7 Samozrejme nezabúdajte ani na ochranu svojich očí a na ochranu hlavy. S tým vám pomôžu slnečné okuliare so spoľahlivým UV filtrom a akákoľvek pokrývka hlavy - je už len na vás, či si zvolíte napríklad šatku, šiltovku alebo slamený klobúčik. 

 
Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre