Ako sa o svoju pleť starať v zime? Pomôže vám týchto 7 tipov

Počas zimných mesiacov by sme mali svojej pleti dopriať zvýšenú starostlivosť.

Ako na to?


Vonku kruté zimy a zvýšená vlhkosť, vnútri zas, naopak, prekúrené miestnosti a s tým súvisiaci suchý vzduch. Pre našu pleť je zvládanie takýchto podmienok veľmi náročné, preto by sme jej mali dopriať zvýšenú pozornosť. 

 

Ako na to? Máme pre vás 7 tipov. 

 

#1 Pleť poriadne hydratujte

 

Hydratovať svoju pleť v zime je ešte dôležitejšie, než kedykoľvek inokedy. Určite si vyberajte hutnejšie podkladové krémy, ideálne aj s obsahom olejov, urey, lipidov či ceramidov. Tie zabránia preniknutiu mrazu do hlbších vrstiev pokožky. 

 

#2 Pozorne sledujte zloženie krémov

 

Veľakrát im totižto nevenujeme príliš veľkú pozornosť, no skúste to aspoň v zime napraviť. Na obaloch kozmetických prípravkov hľadajte predovšetkým účinné látky ako D-panthenol či vitamín E. Obe pokožku regenerujú a zvyšujú jej elasticitu. 

 

#3 Nezabúdajte na to, že slnko je nebezpečné aj v zime

 

Používať krém s kvalitnou UV ochranou je rovnako dôležité ako v lete, tak i zime. V zime počas sychravých dní totiž často zabúdame na to, že až 80% UVA a UVB žiarenia preniká cez mraky aj vtedy, keď je zamračené. 

 

#4 Siahnite po peelingu

 

Ak vám zima pokožku nepríjemne vysušila a vytvorili sa vám šupinky, nebojte sa použiť peeling. Ak nemáte príliš citlivú pokožku, v zime ho pokojne použite aj 2-3x týždenne — vaša pokožka sa bude obnovovať rýchlejšie a bude sviežejšia. 

 

#5 Starajte sa aj o pery

 

Suché či popraskané pery potrápia v zime naozaj mnohých ľudí. Ak k nim patríte aj vy, poobzerajte sa po nejakom kvalitnom hydratačnom balzame - ideálne s prímesou prírodných olejov či medu. 

 

#6 Stavte na prírodné masky

 

Keď ste doma a práve máte viac času, doprajte svojej pleti nejakú vyživujúcu kúru. Zakúpte si alebo si pripravte nejakú masku napríklad z bambuckého masla, pupalky, aloe vera, z nechtíka lekárskeho či arganového oleja. 

 

#7 Starostlivosť doprajte aj svojim rukám

 

Mnohých ľudí trápia v zime suché ruky. Tento problém môžete zmierniť aj nosením rukavíc, no určite vždy majte poruke aj kvalitný hydratačný krém, ktorý nepríjemný pocit napnutej a suchej pokožky okamžite odstráni. 

Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre