5 tipov, vďaka ktorým vám make-up vydrží celý deň

Dokonalý make-up si dokážete vyčariť aj samé.

Stačí len poznať zopár šikovných trikov.


Možno ste sa už niekedy začudovali nad tým, ako je možné, že make-up od vizážistky vám vydrží celý deň (aj keď pretancujete celú noc) a líčenie, ktoré si spravíte samé, sa leskne alebo je rozmazané už okolo obeda. 

 

Ak chcete mať dokonalý make-up, ktorý vám vydrží celý deň, skúste dodržiavať týchto 5 rád.

 

#1 Nezabúdajte na dôkladnú prípravu pleti

 

Zvyknite si pred nalíčením dôkladne očistiť pleť?Ak nie, je to zásadná chyba, ktorú by ste mali určite napraviť. Nečistoty na tvári či prebytočná mastnota výsledný efekt nielenže skresľujú, ale aj veľmi výrazne skracujú. Skvele vám môže poslúžiť napríklad termálna voda v spreji — nastriekajte si ju na tvár, tú si dôkladne utrite vatovým tampón a môžete pokračovať v líčení. 

 

#2 Veľmi dôležitým je primer

 

Používate ho? Ak nie, určite by ste ho mali do svojej “výbavy” doplniť. Primer totiž vašu pleť krásne vyhladí, vďaka čomu na nej bude make-up vyzerať priam dokonale. Okrem toho podporuje aj jeho odolnosť. 

 

#3 Make-up nanášajte pomocou hubky

 

Ako si zvyknete nanášať make-up? Najvhodnejšou metódou je totiž nanášať ho pomocou penovej hubky. Vďaka nej si nanesiete make-up rovnomerne na celú tvár a vyplníte ním aj drobné póry, vďaka čomu bude mať vaša tvár krásny, zjednotený tón. Ideálny efekt dosiahnete, keď hubku jemne navlhčíte vodou alebo už spomínanou termálnou vodou.

 

#4 Nezabudnite na púder 

 

V prípade púdru platí, že menej je viac. Použite ho preto minimum a ideálne si vyberte taký, ktorý nemá príliš silné krytie. Na prekrytie nedokonalostí vám výborne poslúži korektor alebo make-up. Púder môžete použiť sypký alebo kompaktný — my vám odporúčame sypký, ktorý má prirodzenejší efekt a vašu pleť prirodzene zmatní. 

 

#5 Fixačným sprejom k dokonalosti

 

Aby ste svoje líčenie dotiahli do dokonalosti, nezabudnite použiť kvalitný fixačný sprej. Vďaka nemu sa make-up i púder na vašej tvári krásne usadia a budú pôsobiť prirodzeným dojmom. Dobrý fixátor navyše maximálne predĺži “životnosť” vášho líčenia, vďaka čomu odolá všetkým vonkajším vplyvom.

Mojoutfit
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre